Biography ~ Ian Somerhalder

18. may 2012 at 5:16 | © Aslien
Ian Joseph Somerhalder americký herec a model proslaven rolí Boona Carlyla v televizním drama seriálu Lost a rolí Damona Salvatora v televizním dramatu The Vampire Diaries.

Narodil se 8.prosince 1978 v Covingtonu, Lousianě, kde v podstatě i vyrůstal. Jeho matka Edna je masážní terapeutka a otec Robert pracuje na nezávislých dodavatelských stavbách. Má bratra Roberta, který je bývalý profesionální cyklista. Také má sestru Robin, která je novinářka. Byl vychován jako katolík a navštěvoval soukromou katolickou školu V Covingtonu, St. Paul. Když mu bylo 13 let, jeho rodiče se rozvedli.

Jeho matka ho stále povzbuzovala a ve věku 10 let začal kariéru jako model. Kariéra modela ho zavedla každé léto do New Yorku. Na začátku střední školy byl rozhodnutý pokračovat dále v modelingu, ale chtěl se více zaměřit na školu a sport. O několik let později dostal možnost zastupovat Evropu v modelingu, tuto šanci Somerhalder přijat a tak začal navštěvovat mnoho zajímavých míst módy včetně Paříže, Milána a Londýna. V sedmnácti začal studovat herectví v New Yorku a v 19 letech začal v divadlech. Jeho osud byl zpečetěn, když začal působit ve zláštní klubové scéně v celovečerním filmu Black & White. Jeho manažer uviděl Somerhaldera na place a okamžitě s ním podepsal smlouvu k zastupování. Ian si zahrál také pár postav, které nemusí všichni přijmout. Zahrál si gaye v jednom z jeho filmů. A má za sebou také mnoho sexuálních scén.

V roce 2004 začala jeho velká sláva. Role Boona Carlyla v televizním dramatu seriálu Lost byla pro Ianův život zázrak. Fanynky bláznily po tomhle seriálu a hercích. Ian nebyl vyjímkou. Bohužel postava Boona Carlyla zemřela ve dvacáté epizodě první série. V seriálu Lost se ale i nadále objevoval v různých Flashbacích od roku 2005 do roku 2010. Nechyběl ani v poslední epizodě tohoto seriálu, kdy se všichni od úplných začátků zase setkali.

Somerhalder se zapojit do úklidu ropy, přesně 22.dubnu 2010 V Deepwater Horizon. Jeho úsilí zahrnovalo čištění olejovaných volně žijících živočichů a páskování ve veřejném zájmu, aby tak dal vědět veřejnosti, jak by mohli pomoci. Také podporuje organizaci útulku a pohyy, St. Tammary Humane Society. Dne 13. listopadu 2010 byl na charitativní sbírce pro společnost Baye, během akce předal společnosti více než 11.100 miliónů dolarů od The Vampire Diaries.
Společně se svými kolegy ze seriálu The Vampire Diaries, Candice Accola a Michael Trevino, podporuje projekt, jehož cílem je zabránění sebevražd mezi LGBT mládeže.

Na své třicátédruhé narozeniny oznámil přes svůj Twitter, že zahájil nadaci pro ochranu životního prostředí a zvířat. Také prohlásil: "Místo dárku v letošním roce mým narozeninovým přáním je, abychom se sešli a získali finanční prostředky na podporu projektu, které chrání naši lokalitu a také mohli vychovávat své chlupaté kamarády."


THE VAMPIRE DIARIES MÁNIE

V roce 2009 odstartovala mánie The Vampire diaries. Ian ztvárnil postavu Damon Salvatora, který je citově vázán k Eleně. Jeho chování je kruté a stále vidí jen to, co chce. Rád se baví a vtipkuje. Na začátku seriálu byl Damon hrozbou, ale postupem času se stal i on sám kořistí hrozby.

Při natáčení seriálu fanynky stále chtějí, aby Damon a Elena byli konečně spolu. Místo seriálové vztahu je zatím předběhla skutečnost a Ian Somerhalder začal chodit s krásnou Ninou Dobrev, fanynkám seriálu se splnit částěčný sen, je jen na štábu, jak se rozhodnou dále s postavami.

Celou filmografii sepsala Aslien a proto vyžadujeme zdroj, © isomerhalder-fan.blog.cz
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
© 2010 - 2012 ISomerhalder-fan
Layout by Vivi | isomerhalder-fan | your unlimited czech source for Nina Dobrev & Ian Somerhalder