Biography ~ Nina Dobrev

3. january 2011 at 15:46
Celým jménem Nina Constantinova Dobreva se narodila 9. ledna 1989 v bulharské Sofii. Když jí byly pouhé dva roky, stěhovala se s rodinou do Kanady, kde vyrůstala v Torontu v Ontariu. Její matka je umělkyně, zato její otec pracuje jako počítačový expert. Má staršího bratra Aleksandra, budoucího inženýra.

Nina navštěvovala školu J. B. Tyrrella a Wexford Collegiate School for the Arts ve Scarboroughu Ontario. Už od útlého věku měla vášeň pro všelijaké druhy umění - tanec, gymnastika, hudba, divadlo a hraní. Nina také navštěvovala hereckou školu Deana Armstronga, kde ji také objevilo mnoho agentur talentů v Torontu.

Chvíli se věnovala modelingu, ale poté ji zcela pohltilo herectví. Objevila se v několika filmech jako například Fugitive Pieces, Away from her (Daleko od ní) nebo Never Cry Werewolf. Zde si zahrála spolu s Kevinem Sorbo. Účinkovala také v televizní sérii Degrassi: The Next Generation nebo ve filmovém muzikálu zvaném The American Mall (2008).

V roce 2009 si zahrála drobnou roličku v erotickém thrilleru Chloe, který měl premiéru 26. března 2010. Ve Spojených státech film celkem vydělal 3 miliony dolarů a stal se tak nejvíce výdělečnou specialitou filmu roku 2010.

Nejúspěšnější rolí pro ni je nyní v seriálu The Vampire Diaries, který vysílá americká stanice The CW. Dobrev hraje jednak postavu Eleny Gilbert, lidskou dívku, která se zaplete s bratry upíry, kteří byli během občanské války v Americe přeměněni krásnou upírkou Katherine Pierce, kterou též ztvárnila Nina Dobrev. Sama říká, že je úžasné hrát dvě tak rozlišné postavy v jednom seriálu, ale že ona se úplně neztotožňuje ani s jednou.

Mimo jiné navštěvovala Wexford Collegiate School for the Arts v Torontu, na které i odmaturovala. Nina pokračovala ve svém vzdělání na Ryerson University se zaměřením sociologie, ale brzy skončila, když roku 2008 úplně zběhla k filmu.

» Source: FDB.cz
 

2 people judged this article.

Comments

1 Patty Patty | Web | 30. january 2011 at 18:29 | React

Ahoj chtěla bych se zeptat esi sou nějaké bližší vztahy mezi herci  (Ianem, Ninou nebo Paulem)tot zjištuje už nějakou dobu a nikde sem na to nepřišla esi sou mezi němi a partnersé vztahy. Děkuji
PS: ne ten blog nechodím, ale prosím zanech mi tam odpověď.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
© 2010 - 2012 ISomerhalder-fan
Layout by Vivi | isomerhalder-fan | your unlimited czech source for Nina Dobrev & Ian Somerhalder